Začiatok adventure sezóny 2018/2019 v Poprade – 1 kolo adventure ligy.

Žačiatkom decembra sa v krytom adventurovom minigolfovom ihrisku v Hoteli Tatramonti Poprad konalo 1. kolo ligového turnaja sezóny 2018/2019. Zúčastnilo sa na ňom hojný počet družstiev s celého slovenska od západu až na východ. Veľmi potešila aj účasť českého tímu AGHB Team, ktorý bol v tomto roku usporiadateľom majstrovstiev sveta v adventure golfe. Ich vynikajúci hráči podali zas veľmi dobrý výsledok. Danielovi Vlčekovi sa znova podaril neuveriteľný kúsok urobiť v Poprade opäť nový rekord ihriska s bodmi 31/29/26. No ani excelentný výkon Daniela nestačil v súťaži družstiev na výborne zohratý tím GK Trnava, ktorý skončil v tomto turnaji na prvom mieste. S rozdielom ôsmich bodov za GK Trnava sa umiestnil na druhom mieste český tím AGHB Team a na treťom mieste AGK Zberba.
Hlohovskému družstvu sa v Poprade bohužiaľ v prvom ligovom kole nezadarilo. Obsadili sme až štvrtú priečku vďaka nášmu nevyrovnanému výkonu. No i tak nás teší najmä pekný výsledok Miroslava Chmelku 112 bodov na ťažkom Popradskom ihrisku. Solídne zahral náročnú trať aj Jozef Kabát zo ziskom 123 bodov. Z dorastencov najväčším prekvapením MGK Hlohovec bola Sofia Vykopalová. Na tomto neľahkom ihrisku s daktorými komplikovanými dráhami uhrala vinikajúci výsledok 124 bodov. Tento bodový výsledok sa blíži k výsledkom omnoho skúsenejších hráčov v kategórii dospelých hráčov. Veríme, že nám rastie v Hlohovskom minigolfe úspešná minigolfová mlaď.
V druhom kole adventure ligy nás čaká turnaj na domácom ihrisku, ktorý sa budeme snažiť vyhrať. Aj tento rok chceme predsa pomýšľať na titul majstra slovenska v adventure golfe…

Zdieľajte nás na sociálnych sieťach