Klub

Minigolfový klub Hlohovec (MGK HC) bol založený v roku 2016 a snaží sa nadviazať na tradíciu niekdajšieho úspešného minigolfového športu v Hlohovci. Betónové ihrisko minigolfu je tu už viacej ako 40 rokov a v minulosti dosahovali hlohovský minigolfisti i pekné úspechy v tomto zaujímavom športe.

Sme členom Slovenského zväzu dráhového golfu. Zúčastňujeme sa národných a medzinárodných turnajov. Venujeme sa hlavne minigolfu a adventure golfu. Náš šport rozvíja psychické i fyzické vlastnosti akými sú napr. koncentrácia, precíznosť, trpezlivosť, húževnatosť, nepoddajnosť, cieľavedomosť , ctižiadostivosť, duševná vyrovnanosť, tímová spolupráca, zmysel pre detail a  dokonalosť úderovej a pohybovej techniky.

Základňu MGK Hlohovec tvorí v súčasnosti do 20 hráčov v kategóriách muži ženy a dorastenci. Neustále hľadáme nové talenty pre tento šport najmä u mladých ľudí (dorastencov) ale aj vo všetkých ostatných kategóriách. Radi privítame nových členov s ktorými by sme rozšírili naše rady a spoločne reprezentovali náš šport i naše mesto na národných aj medzinárodných športových podujatiach.

Zdieľajte nás na sociálnych sieťach