XI. ročník turnaja o pohár primátora mesta Hlohovec pre širokú verejnosť

Ako každoročne sa začiatkom jesene konal turnaj o pohár primátora mesta Hlohovec (turnaj Štefana Čiefa in memoriam) . Turnaj je organizovaný najmä pre širokú verejnosť, kde si aj rekreačný hráči môžu zahrať spolu s ligovými. Každoročne sa tohto turnaja zúčastňujú niekoľký majstri slovenska v minigolfe aj hojný počet ligových hráčov, od ktorým môžu ľudia ktorý sa venujú tomuto športu rekreačne načerpať mnoho cenných skúseností.

Na XI. ročníku sa zišiel znovu pekný počet súťažiacich. Skoro tridsiatka hráčov si zasúťažila v kategóriach muži, ženy a dorastenci v skupine rekreačných a ligových hráčov. Potešila nás najmä účasť 4 dorastencov a takisto rastúci počet zúčastňujúcich sa seniorov na tomto turnaji. Organizátori ako každoročne nezabudli objednať pekné počasie pre čo najväčší komfort hráčov a tým sa minigolfové zápolenie o trofejné poháre mohol začať.

A ako to dopadlo ? V rekreačných hráčov prvé miesto v kategóorii mužov získal Peter Kopáni. Na druhom mieste, každoročné prekvapenie turnaja Dávid Filip. Nevieme si vysvetliť ako to, že pri svojom minime natrénovaných hodín v sezóne sa objaví vždy na stupni víťazov. Žeby minigolfový talent ? Naproti tomu zaslúžené tretie miesto s dostatočným počtom odtrénovaných hodín si vybojoval Štefan Nemček.

V kategórii žien medzi rekreačnými hráčkami si vybojovala prvé miesto Monika Halászova, ktorá pricestovala na tento turnaj až niekde z dolnej zeme od maďarských hraníc. Dlhá cesta sa jej ale vyplatila. Na druhom a treťom nieste sa umiestnili naše náruživé seniorské minigolfové hráčky z Bratislavy Ľudmila Kišová a Emília Hrinková.

V spoločnej kategórii dorastencov sa najlepšie umiestnila Sofia Vykopalová. Vidieť, že skúsenosti, ktoré získava na miestnych aj zahraničných turnajoch sa odzrkadľujú čim ďalej tým lepších výsledkoch aj na lokálnych turnajoch. Veľmi pekné druhé miesto získal náš najmladší hráč iba 5-ročný Marko Chmelka. Veľký podiel na tomto úspechu má najmä trénerské vedenie jeho otca Mira. Na treťom mieste sa umiestnil Marek Buzaši. Aj keď to bol jeho prvý turnaj i tak mu dopomohol získať dostatok skúseností pre svoj ďalší rozvoj v tomto náročnom a krásnom športe.

V súťaži ligových hráčoch sa bohužiaľ prekvapenie nekonalo. V kategórii mužov úplne ale úplne náhodou už tretí ročník za sebou vyhral niekoľkonásobný majster Slovenska Ľubomír Zonág z GK Bratislava. A takto neľahko teda prišiel MGK Hlohovec o putovný pohár mesta Hlohovec. Môžeme šetriť na nový… Čo nám najviac dvíha adrenalín je, že mu to toľko krát toľko rokov za sebou úplne náhodou ale úplne – úplne náhodou napadalo do tých jamiek a nám nie, nie a nie. Alebo jedine, že by to vedel hrať ? … Tak či tak putovný pohár mesta Hlohovec nám odišiel na veky vekov do Bratislavy a pevne veríme, že už hlohovský hráči viac nedovolia žiadnemu hráčovi odštartovať takúto víťaznú šnúru. Druhé miesto vyhral tiež niekoľkonásobný majster slovenska Ján Tolarovič z MGK Olomouc. On sa to raz tiež možno naučí hrať a potom vyhrá v Hlohovci možno aj prvé miesto. Česť hlohovského klubu MGK HC na domácom ihrisku tento rok zachraňoval v tejto silnej kategórii Milan Halás z MGK HC, ktorý sa umiestnil na treťom mieste.

V kategórii žien medzi ligovými hráčkami sa opäť umiestila niekoľko násobná majsterka Slovenska a vicemajsterka sveta 2018 Iveta Veghová z GK Trnava. Druhé miesto obsadila Iveta Chynoradská z MGK HC.

V peknom prostredí hlohovského minigolfového ihriska sme zavŕšili turnaj ocenením hráčov peknými trofejnými pohármi v mnohých kategóriach. Dúfame, že i v budúcom roku sa zídeme minimálne v takom zoskupení priaznivcov tohto športu ako v tomto…    

Zdieľajte nás na sociálnych sieťach