Striebornú medailu z Majstrovstiev sveta v adventure golfe získala hráčka MGK Hlohovec.

Vo Švédsku severne od Göteborgu v mestečku Kungälv na ihrisku Oasis Golf Adventure sa konali 14-16.6. 2019 Majstrovstvá sveta v Adventure Golfe. V Slovenskej výprave sa zúčastnili aj hráči z hlohovského minigolfového klubu MGK Hlohovec. Prišli si zmerať sily s najlepšími hráčmi z Česka, Nemecka, Švédska, Fínska, Ameriky, Rakúska, Švajčiarska, Anglicka a Ghany.

Najväčším prekvapením turnaja sa stala naša dorastenka z MGK Hlohovec Sofia Vykopalová. Na takomto významnom podujatí sa zúčastnila iba po prvý krát a hneď sa umiestnila na krásnom druhom mieste za výborne hrajúcou hráčkou z Nemecka. Získala tak v histórii prvú striebornú medailu z MS v adventure golfe v kategórii dorasteniek pre Slovensko.

Tento vynikajúci výsledok možno ešte podčiarknuť z pohľadu absolútnej kategórie hráčov slovenskej desať člennej výpravy, keď iba traja slovenský hráči zahrali lepší výsledok ako naša dorastenka s priemerom 28,4 bodu na sedem odohraných kôl.

Z ďalších úspechov Slovenskej reprezentácie je potrebné spomenúť bronzovú medailu v kategórii dorasteniek Petry Brezinovej z GK Trnava a štvrté miesto v kategórii senioriek Ivety Veghovej, kde jej iba o jeden bod unikla bronzová medaila.

A na záver ešte jeden Hlohovský úspech v podaní Miroslava Chmelku z MGK Hlohovec, ktorý skončil vo veľmi silnej kategórii seniorov na krásnom 20 mieste a na 1 mieste z pohľadu Slovenskej výpravy v absolútnej kategórii hráčov s priemerom 26,3 bodu.

Hlohovský minigolfisti v tomto roku dosiahli na takto významnom podujatí v ťažkej konkurencii vynikajúce výsledky a my sa už tešíme na pekné športové výsledky aj na nasledujúcich Majstrovstvách sveta v Adventure Golfe, ktoré sa budú konať v roku 2020 v Rakúsku.

Zdieľajte nás na sociálnych sieťach