MGK HC na Majtrovstvách sveta v adventure golfe.

U našich najbližších susedov kúsok od Prahy v Hornom Bezdekove sa 16.6. konalo významné podujatie WORLD ADVENTURE GOLF MASTER 2018. Organizátori pod vedením Daniela Vlčeka a jeho manželky pripravili toto podujatie na vysokej profesionálnej úrovni za čo im patrí veľké poďakovanie. Organizovaný bol tretí ročník tohto novo vznikajúceho adventuro-minigolfového športu.

Na tomto adventuro-minigolfovom sviatku sa zúčastnili aj niekoľký hráči z MINIGOLFOVÉHO  KLUBU  HLOHOVEC. Zmerali si sily s najlepšími hráčmi s Česka, Nemecka, Fínska, Ameriky, Švédska, Rakúska, Švajčiarska, Anglicka, Nového Zélandu a Kosova.

Prekvapením turnaja z hlohovských hráčov sa stal Miroslav Chmelka, ktorý obstál vo svojej kategórii seniorov na 26 mieste s výberu 47 najlepších hráčov sveta. Sekundoval mu taktiež pekným umiestením náš hráč s najvyrovnanejšími výsledkami v tejto sezóne Jozef Kabát, ktorý skončil na 30 mieste. Tu sú výsledky.

Obidvaja hráči nás veľmi potešili hlavne tým, že sa týmto športom zaoberajú iba niečo cez jeden rok a už na takto významom celosvetovom podujatí získali hodnotné umiestnenia v ťažkej konkurencii minigolfistov, ktorý sa zväčša minigolfom zaoberajú aj niekoľko desaťročí. Naši hlohovský minigolfisti dosiahli tieto výsledky hlavne vďaka intenzívnym tréningom v priebehu necelého roka a svojim zanietením pre túto hru.

Miroslav Chmelka získal pritom ešte jedno umiestnenie a to 2. miesto z 95 hráčov Sveta v Aces In Row (Esá v kole). Tu je štatistika.

Dúfame, že na niektorých ďalších majstrovstvách sveta získajú hlohovský hráči ešte lepšie umiestnenia.

Slovenská reprezentácie na WORLD ADVENTURE GOLF MASTER 2018  získala historicky prvú striebornú medailu od vzniku Slovenskej Republiky. Získala ju v kategórií žien – senioriek Iveta Véghová z MG Trnava. V dramatickom zápolení porazila majsterku európy Annelie Lundell zo Švédska. Zlatá medaila unikla našej hráčke iba dvoj bodovým rozdielom od Americkej hráčky Vanette Block. Dúfame, že s ďalší majstrovstiev sa slovenskej reprezentácii podarí priniesť v danej kategórii aj zlato.

Zo slovenských mužov najlepšie skončil dlhoročný reprezentant SR Ján Tolarovič z MG Trnava na 12. mieste v kategórii mužov-seniorov. V napínavom závere mu iba o vlások uniklo zápolenie v najlepšej osemnástke hráčov celkovej kategórie, kde sa zápolilo o medaile v absolútnej kategórii hráčov sveta v adventuregolfe.

Tešíme sa na ďalšie majstrovstvá, ktoré sa budú konať v roku 2019 vo Švédsku.